Київська державна академія водного транспорту
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Стажування. Чи варто проходити? Коли і як оформлюється?

Перейти донизу

Стажування. Чи варто проходити? Коли і як оформлюється? Empty Стажування. Чи варто проходити? Коли і як оформлюється?

Повідомлення автор Helga Пн Серп 10, 2015 2:44 pm

Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» стажування - це набуття особою досвіду виконання завдань та обов'язків певної спеціальності.

Зрозуміло, що в теперішніх скрутних економічних умовах кожен намагається працювати там, де більше платять. Але, варто враховувати і те, що вдалу кар*єру зможе побудувати той студент, який ще під час навчання визначився з бажаною посадою і сферою діяльності підприємства чи організації, своєї майбутньої роботи. Адже сфери можуть бути різні. Наприклад, бухгалтери є і в компаніях з розробки програмного забезпечення, і в логістичних компаніях, і у транспортних компаніях, і в школах, і в вишах Smile  А якщо студент має мрію працювати, наприклад, в компанії Майкрософт чи будь-якій іншій успішній компанії - то саме в такій ситуації стажування стане у нагоді. Адже програми стажування для студентів зараз дуже популярний інструмент підбору кадрів багатьох успішних європейських компаній, які відкривають свої філії в Україні.

Мінсоцполітики України зазначило, що для отримання студентами вишів та учнями профтехучилищ у вільний час практичного досвіду та сприяння їх працевлаштуванню статтею 29 Закону про зайнятість їм надана можливість проходити стажування по одержуваємій професії на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності та виду діяльності.

Положеннями цієї статті передбачено, що запис про проходження стажування роботодавець вносить до трудової книжки. А отже - будь-яке стажування стає не тільки можливістю дещо заробити грошенят за час канікул, а й отримати такий необхідний для працевлаштування за обраним фахом досвід роботи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2013 р. № 20 затверджено Порядок укладення договору про стажування студентів... де чітко прописано, що Строк стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів не може перевищувати шести місяців, що стажування може проходити тільки у вільний від навчання час.

У деяких випадках стажування може бути прийняте у ВНЗ як відповідна практична підготовка, якщо виконувана робота під час стажування співпадає із завданнями з практики.

Для того, щоб пройти стажування у компанії студент повинен подати керівнику підприємства:
- заяву за формою згідно з додатком Порядку;
- копію паспорта;
- копію документа про освіту (за наявності);
- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті).
Стажування проходить на підставі укладеного між роботодавцем (керівником підприємства, або уповноваженою особою) та студентом договору. Типова форма договору також доступна у додатку до Порядку на сайті http://zakon.rada.gov.ua/.

Одночасно з укладенням договору про стажування керівник підприємства затверджує індивідуальну програму стажування та видає наказ про проходження стажування, у якому зазначаються строки і місце його проходження (структурний підрозділ), спеціальність (кваліфікація) або професія (кваліфікаційний рівень) стажиста, режим стажування, керівник та оплата виконаної роботи згідно програми стажування. Стажування, за згодою сторін, може бути і безоплатним, проте досвід буде безцінним Very Happy

Наразі відомо, що програми стажування діють у
- державних органах влади (уважно дивіться оголошення про відкриття конкурсів, оголошення на нашому форумі);
- в ІТ компаніях України
- в інших компаніях, про які Ви можете дізнатися за допомогою сайтів з пошуку роботи.

Пильнуйте! Іноді нечесні роботодавці зловживають працею стажстів. Перевіряйте обраних роботодавців за допомогою інтернету. Шукайте відгуки за формулою у пошуковику "назва-компанії-стажування-робота-відгук". Запитуйте в кадровій службі скільки стажистів було працевлаштовано після завершення строків стажування, просіть вас познайомити з ними. І обов*язково залишайте власні чесні та об*єктивні відгуки про роботодавців на відповідних сайтах.

Важливо: якщо Ви офіційно проходите стажування, будь ласка, повідомте про це ВСПСіВ. Це дозволить розширити Вашу особисту картку випускника, і, у разі наявності вакансії, оперативно познайомити Вас з майбутнім роботодавцем.

Успіхів!

_________________
Той, хто хоче, робить більше, ніж той, хто може. (Г.Марі)

Завжди пам'ятайте одне просте правило: одягатись слід для тієї роботи, яку ви хочете мати, а не для тієї, яку маєте. (Д.Трамп)
Helga
Helga
Admin

К-ть повідомлень : 128
Дата регистрации : 07.10.2011
Звідки : КДАВТ

Повернутися до початку Перейти донизу

Стажування. Чи варто проходити? Коли і як оформлюється? Empty Как получить от стажировки максимум?

Повідомлення автор Helga Ср Серп 12, 2015 9:05 am

В чем ценность стажировки? Это профессиональный опыт плюс шанс устроиться в компанию мечты. И то, и другое никто не принесет на блюдечке — многое зависит от самого стажера.

Как показывают исследования сайтов по поиску работы, студенты вузов сегодня хорошо понимают ценность стажировки. Так, около 17% студентов готовы не просто работать в этот период бесплатно — они готовы заплатить за возможность сотрудничества с крупной компанией, в которой можно получить ценный опыт.

Плюсы, которые дает стажировка начинающим специалистам, очевидны:

возможность работы «в поле», погружения в практику;
знания и опыт по специальности;
знакомства в профессиональной среде;
возможность устроиться на постоянную работу;
получение рекомендаций.
Первое, что следует сделать, планируя стажировку — не пускать дело на самотек. Возможно, вуз предложит вам несколько вариантов стажировки — не соглашайтесь на первый попавшийся. Стажировка для галочки — это время, потраченное впустую. А ваша задача — извлечь из стажировки максимум пользы.

Как действовать?

Заранее поинтересуйтесь, какие программы есть в вашем вузе, с какими предприятиями у вуза налажено сотрудничество. Программу выбирайте сознательно, с прицелом на опыт и контакты, которые вы можете получить. Ни один, самый опытный и разумный руководитель стажировки, не знает лучше вас о ваших карьерных устремлениях. Так что стажировка как старт карьеры — это ваша ответственность.

Место для стажировки можно найти самостоятельно. Напишите письмо в компанию вашей мечты (лучше — в несколько компаний). Поясните, почему хотите пройти стажировку именно здесь. Постарайтесь воздержаться от шаблонных фраз вроде «мечтаю поработать в коллективе профессионалов высокого класса». Найдите зацепку именно для этого работодателя. Например: «Месяц назад я прочитал интервью Генерального директора вашей компании (фамилия, имя) на сайте www…. Я понял, насколько прогрессивны ценности, на которые вы опираетесь. Я хочу внести свой вклад в развитие ваших проектов — потому что они меняют представление об эффективных подходах в работе, вдохновляют на выполнение более сложных задач».

Подчеркните, что для вас стажировка — не просто источник знаний и опыта. Вы готовы потрудиться на благо компании с полной самоотдачей.

Во время стажировки активно знакомьтесь и общайтесь с коллегами, собирайте контакты. Пожалуй, не стоит «висеть на хвосте» у сотрудников компании постоянно, но вникать, задавать вопросы можно и нужно.

Если вас пригласят на мозговой штурм или совещание — соглашайтесь. И постарайтесь внести хотя бы одно (дельное!) предложение, чтобы вас отметили и запомнили.

Если компания вам понравилась, обязательно дайте знать руководству, что вам хотелось бы попасть сюда на постоянную работу. К вашему пожеланию прислушаются более внимательно, если по завершению стажировки вы предложите свой проект для компании. Например, программу оптимизации отдельных бизнес-процессов, продвижения сайта, захвата новой рыночной ниши. Конечно, ваши предложения не будут совершенными — для этого будет недостаточно информации. Но вы покажете свою заинтересованность, инициативность, готовность думать об общих целях — а это большой плюс.

Елена Набатчикова
Trud.com

_________________
Той, хто хоче, робить більше, ніж той, хто може. (Г.Марі)

Завжди пам'ятайте одне просте правило: одягатись слід для тієї роботи, яку ви хочете мати, а не для тієї, яку маєте. (Д.Трамп)
Helga
Helga
Admin

К-ть повідомлень : 128
Дата регистрации : 07.10.2011
Звідки : КДАВТ

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі