Київська державна академія водного транспорту
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

Робота в іншому місті – як ви ставитесь до ідеї розпочати працювати не у рідному місті?

2 користувачів

Перейти донизу

Робота в іншому місті – як ви ставитесь до ідеї розпочати працювати не у рідному місті? Empty Робота в іншому місті – як ви ставитесь до ідеї розпочати працювати не у рідному місті?

Повідомлення автор Alyona Нд Жовт 09, 2011 6:08 pm

Чи прийнятна для Вас робота не за місцем реєстрації (прописки)? За яких умов Ви б погодилися на такий варіант працевлаштування?
Alyona
Alyona
Admin

К-ть повідомлень : 31
Дата регистрации : 30.08.2011
Возраст : 34

https://kdavt.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Робота в іншому місті – як ви ставитесь до ідеї розпочати працювати не у рідному місті? Empty Плюси і мінуси пошуку роботи в іншому місті

Повідомлення автор Helga Пн Серп 10, 2015 1:42 pm

Кілька років тому я жила в Чехії, вивчаючи мову. Після нашого випуску курси при моравському університеті, де я вчилася, були розформовані, і викладачі змушені були шукати нову роботу.
Я з цікавістю простежила за їх кар'єрних долею. Одна з "учілок" виїхала працювати в інший кінець країни - до Праги, інша - в варшавський навчальний центр, третя тимчасово відмовилася від кафедри, зайнявшись сімейним виноградарським справою в глухому селі, а четверта дісталася до Єкатеринбурга, де отримала місце в університеті на факультеті іноземних мов.

Кажуть, що американці і європейці живуть там, де є робота, а ми працюємо там, де є житло. Те, що для нас - величезний стрес і зміна всього життя, для них - просто зміна роботодавця. І хоча наш ринок праці намагається йти в ногу з часом, привносячи в нашу свідомість західні стереотипи, зважитися на переїзд заради пошуку кращої долі - це поки привілей особливої категорії open-minded людей. Ми звикли вирішувати проблему зайнятості на місці, незважаючи на те, що на столичному ринку праці все більше пропозицій продовжити кар'єру у філіях, представництвах та регіональних компаніях. До цих пір більшість незадоволених роботою столичних жителів вважають за краще витратити додаткові місяці на очікування змін, ніж спробувати продовжити кар'єру в новому регіоні. Може бути, дарма?

5 аргументів за переїзд

Сумніваєтеся, чи варто кидати столицю заради сумнівного підвищення на далекій периферії? Ми розповімо, що хорошого таїть у собі переїзд в регіон.

Свобода! У регіональних компаніях найчастіше умови роботи простіше: немає жорсткої субординації, дрес-коду та іншого, зате відчувається сильний вплив провінційної домашності і містечковості, що дозволяє знімати робочий стрес. Важливо й те, що в регіонах значно менше уваги приділяється ринковим стереотипам, і всяка професійна ситуація оцінюється найчастіше реально, а не напоказ, як це буває в столиці. Менше рамок, менше конкурентоспроможних колег - і в підсумку менша наповненість ринку і більший простір для маневреності в пошуках себе. Що ще треба справжньому карьеристу?

Плата за заслугами. Столиця не відчуває дефіциту в фахівцях, тому навіть досвідчені професіонали нерідко отримують дуже скромну зарплату. У регіонах - інша ситуація. Фахівців тут не вистачає, і за професіоналізм готові платити дуже багато - навіть за столичними мірками. В принципі, можуть заплатити навіть стільки, скільки попросять - якщо здобувач дійсно знає свою справу.

Людський фактор. Помічено, що багато регіональні компанії менше "розкидаються" цінними кадрами, проявляючи до них не формальне і не фінансове, а особистісне ставлення. Крім того, в регіонах не прагнуть постійно оновлювати топовий склад в гонитві за кращими (ідеальнимі!) кадрами.

Місце під сонцем. Регіональні компанії мають можливість краще піклуватися про своїх цінних кадрах, ніж їх столичні колеги. Пов'язано це з безліччю соціальних факторів, але в наявності приємний факт - в провінції, якщо мова йде про просунутому, а не покинутому регіоні, легше отримати зручне і просторе житло, недороге медичне обслуговування і облаштувати своє життя в цілому.

Всі - заново! Переїзд зі столичного міста в провінцію завжди означає початок нового життя - і не тільки в професійному плані. Психологи підтвердять: це обов'язково потягне за собою зміни в долі. По суті, зміна місця проживання часто стає поштовхом до глобальних змін в житті - це шанс оновити особисте життя, поліпшити здоров'я, знайти нові інтереси, більш відповідний для себе коло спілкування, наблизитися до природи ... Список можна продовжити, і особливо він сподобається тим, хто відчуває себе не в ладах із самим собою і навколишнім світом.

5 аргументів проти

Звичайно, не все так райдужно, і варто також поговорити про мінуси і можливі проблеми.

50/50. Круто змінюючи життя, завжди слід тримати в розумі ймовірність провалу. Ніхто не гарантує, що варто виїхати за межі окружної дороги - і кар'єра стрімко понесеться в гору, збираючи по дорозі всілякі приємні бонуси. В залежності від перспективності самої компанії, що запрошує на роботу, шанси на успіх складають від 70% при найкращому розкладі, до 20% - при гіршому. Іншими словами, в середньому кожен може розраховувати на класичне "фіфті-фіфті": або все дійсно зміниться на краще, або спроба виявиться провальною. Подібний ризик існує при будь зміну роботи, але тут на карту ставиться набагато більше - тому і програш крупніше.

Тихо до безумства. Відомо, що життя в провінції тече неквапливо, і люди, що звикли до столичних швидкостям, енергії та галасу, не можуть перебудуватися і звикнути до провінційному антуражу. Це не порожні капризи, психологи називають таких нещасних "мегаполозавісімимі" і не радять їм без спеціальної підготовки грати в оновлення долі. Деяких зміна ритму і звичного зовнішнього світу здатні довести до неврозу або навіть депресії.

Хиткий грунт. Регіональні компанії менш стабільні. Вони частіше продаються, закриваються, міняють власників і співвласників, що тягне за собою і кадрові зміни. Стабільність регіонального бізнесу багато в чому поки залишається ілюзорною і залежить від розподілу і переділу територій впливу, стихійного розподілу ресурсів та інших тіньових чинників.

На низьких оборотах. Палкого кар'єриста, який розраховує на власну програму-максимум в досягненні цілей, може сильно гальмувати відсутність в провінції належних темпів розвитку виробництва. Ось вже де частенько обіцяного три роки чекають - наприклад, відкриття додаткових відділів або цехів можна чекати місяцями. І якщо фінансова складова роботи в регіональній компанії себе зазвичай виправдовує, то про скорострільної кар'єрі мріяти майже не доводиться.

Не до двору. У багатьох далеких від столиці компаніях панує свій сформований уклад внутрішніх відносин, ділової етики, професійних традицій. Гірше того, є й такі, хто в багнети сприймає всі столичні віяння. Вписатися в цей світ буває непросто, особливо, якщо потрібно осягати і приймати умови професійних ігор (наприклад, манеру викладання іноземної мови), які новачок вважає застарілими або невиправданими. Іноді протистояння настільки серйозно і непробивності, що простіше відмовитися від шансу добитися чогось саме тут і пошукати себе в якомусь іншому місці.

Отже, перш ніж кинути все і поїхати "в село, до тітки, в глушину", варто десять разів подумати, проаналізувати всі можливі варіанти розвитку подій і навіть підготувати шляхи відступу. Як говориться, сподівайся на краще, але готуйся до гіршого.
Взято тут

_________________
Той, хто хоче, робить більше, ніж той, хто може. (Г.Марі)

Завжди пам'ятайте одне просте правило: одягатись слід для тієї роботи, яку ви хочете мати, а не для тієї, яку маєте. (Д.Трамп)
Helga
Helga
Admin

К-ть повідомлень : 128
Дата регистрации : 07.10.2011
Звідки : КДАВТ

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі